Powrót do przeszłości w ostatnim dniu życia


Gdy odchodzi ukochany pies, trudno się z tym pogodzić. Szczególnie, gdy towarzyszył nam w dzieciństwie i dorastał razem z nami. I gdy wydaje się, że nie można już nic zrobić, zawsze można spróbować zatrzymać wspomnienia.

Siostry Dobble z australijskiego miasta Adelaide musiały pożegnać swojego szesnastoletniego jack russell terriera o imieniu Tigger (Tygrysek) – psa trzeba było uśpić ze względu na liczne problemy zdrowotne.

   

W tym ostatnim dniu siostry zabrały Tiggera do psiego parku, by pobiegał i pobawił się z innymi czworonogami. Zbieg okoliczności sprawił, że Tigger spotkał tam innego psiego seniora – piętnastoletniego – z którym się zaprzyjaźnił i hasał po parku. Nie wiedział jednak, że po raz ostatni.

Tego dnia wszystkie siostry – Louise, Elizabeth, Samantha i Lauren – spotkały się, by powspominać najlepsze chwile w ich wspólnym życiu z Tiggerem. Przed samym przyjazdem weterynarza, który miał uśpić Tiggera, trafiły na swoje ulubione zdjęcie z dzieciństwa. Zostało zrobione w pierwszym dniu wspólnego życia całej piątki. Na zdjęciu jest Lauren, która trzyma psa (dziś ma 29 lat), Samantha (23), na dole po lewej Louise (22) i na dole po prawej Elizabeth (21).

Samantha od razu wpadła na pomysł, by zdjęcie odtworzyć – symboliczny, ostatni dzień nadawał się do tego idealnie. Siostry musiały tylko poszukać w swoich szafach ubrań najbardziej przypominających te, w których pozowały kilkanaście lat wcześniej.

Szybko ustawiły się podobnie, jak na zdjęciu z dzieciństwa, z Tiggerem na rękach jednej z sióstr. Na zdjęciu się uśmiechają, ale raczej do swoich wspomnień, bo wiedzą, że za moment skończy się pewien etap ich wspólnego, szczęśliwego życia.

Jedna z sióstr, Louise Dobble, powiedziała: „To była bardzo trudna decyzja, ale wiedzieliśmy, że to najlepsze, co można dla niego jeszcze zrobić. Miał wspaniałe życie, ale był już wszystkim zmęczony i wiedzieliśmy, że nadszedł czas, by pozwolić jego duszy odpocząć”.

Tigger odszedł, otoczony przez całą rodzinę. Zasnął na zawsze w swoim ulubionym legowisku. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments