Poznajcie Rosie – kotkę, która żyje dzięki miłości psiej mamy

fot. Facebook/Lilothehusky

Kiedy kotka Rosie została znaleziona, miała zaledwie trzy tygodnie i była na granicy śmierci. Jej nowe właścicielki myślały, że nie przeżyje pierwszej nocy, ale wtedy pojawiła się Lilo.

Trzy mieszkające w Kalifornii siostry – Thoa, Thi i Tram Bui – znalazły maleńką kotkę Rosie, która była bardzo słaba, miała zamknięte oczy i problemy z poruszaniem. Jest stan był na tyle poważny, że opiekunki postanowiły czuwać przy niej całą noc, ale i tak nie miały pewności, czy kotka przeżyje. Kiedy okazało się, że mimo ich starań stan kotki nie poprawia się, postawiły wszystko na jedną kartę i przedstawiły kociaka swojej suczce rasy siberian husky – Lilo. 

Lilo, mimo że należy do ras o silnym, pierwotnym instynkcie łowczym natychmiast potraktowała małego kociaka jak własne szczenię. Lizała i grzała Rosie tak długo, aż mała poczuła się lepiej i otworzyła oczy.

Gdy kotka wyzdrowiała, Lilo, jak przystało na prawdziwą psią mamę, zaczęła uczyć Rosie typowo psich zachowań. Dlatego dziś kotka najlepiej czuje się wśród psów (w domu oprócz Lilo są jeszcze dwa psy rasy husky: Infinity i Miko) – potrafi chodzić na smyczy i uwielbia pływanie, a kiedy Lilo nie patrzy, podkrada jej psią karmę.

   

Właścicielki Lilo, Infinity i Miko zabierają Rosie wraz z całym stadem we wszystkie podróże. Kotka towarzyszy im także podczas pływania kajakiem i łódką.  Wystarczy, że Lilo jest obok, by Rosie czuła się bezpiecznie w każdej sytuacji.

Kilka miesięcy temu adoptowana przez Lilo Rosie sama, w podobny sposób, została zastępczą mamą. Adoptowała i wychowała 9 kociaków! Ciekawe, jak wiele psich cech „odziedziczą” maluchy?

Losy Lilo i Rosie można śledzić na Facebooku i Instagramie. AB

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments