Profesjonalista od ucieczek

Ten pies na razie medalu nie dostał, ale też dzielnie chodzi po górach

Pies o imieniu Morris z angielskiego hrabstwa Yorkshire, który regularnie odbywa wędrówki po górskim szlaku turystycznym, dostał specjalną odznakę parku narodowego.

Informuje o tym w poniedziałek portal BBC News.

13-letni mieszaniec collie i springer spaniela mieszka w rejonie parku narodowego Yorkshire Dales, znanego z tzw. Trzech Szczytów – Ingleborough, Pen-y-ghent i Whernside. Pub, gdzie mieszka, leży na szlaku, więc Morris wymyka się z domu i dołącza do idących na Trzy Szczyty. Na Ingleborough (723 m) wspiął się 32 razy od kwietnia. Władze parku przyznały mu za to odznakę i mianowały go honorowym przyjacielem miejscowych wzgórz.

Jak opisuje jego właścicielka Sabena Martin, pies-wędrowiec "zazwyczaj kieruje się do Horton, co stanowi spory dystans, i bardzo często trafia do miejscowej kawiarni, gdzie dostaje kiełbaskę i czeka na odwiezienie".

Alan Hulme z władz parku narodowego dodaje: "Morris jest profesjonalistą w uwalnianiu się z zamknięć, generalnie jednak, jeśli ktoś planuje zabrać psa na spacer w tym rejonie, to zalecamy, by trzymał go na smyczy".(PAP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments