Promocja adopcji

fot. Shutterstock

Kluby to miejsca, do których rzadko wpuszcza się psy, a jeszcze rzadziej odbywają się w nich charytatywne psie imprezy. Tym razem było inaczej. W Jadłodajni Filozoficznej w Warszawie wolontariusze ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji „Nie bój się zabrać mnie do domu” propagowali adopcje zwierząt schroniskowych.

Podczas spotkania Agnieszka Nojszewska – specjalistka od terapii zachowań psów ze Stowarzyszenia Dobry Pies – opowiadała, czym się kierować przy wyborze psa ze schroniska oraz jak z nim postępować podczas pierwszych dni jego pobytu w nowym domu. Porad zdrowotnych udzielał lekarz weterynarii Artur Dobrzyński od wielu lat publikujący na łamach miesięcznika „Mój Pies”. Podczas aukcji licytowano prace młodych plastyków, fotografie z autografami piosenkarki Eweliny Flinty oraz piłkę podpisaną przez byłego bramkarza reprezentacji Polski Jana Tomaszewskiego.
– Chodzi nam nie tylko o zebranie pieniędzy dla psów ze schroniska w Ostrowi, ale także o rozbudzenie potrzeby dbania o bezdomne psy w różnych środowiskach – mówi Elżbieta Wichrowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Niczyje”. Gwiazdą wieczoru była Ewelina Flinta, która wspominała Korę – psa z dzieciństwa znalezionego w listopadową noc, z którym przeżyła wiele lat.
Organizatorzy zapowiadają, że nie było to pierwsze i ostatnie spotkanie z psami w Jadłodajni Filozoficznej. – Chcemy, aby następne odbyło się jeszcze w tym roku, w połowie grudnia – mówi Elżbieta Wichrowska.

Autor: Konrad Pisakała
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments