Przejście brzegiem Bałtyku dla Korabiewic


Zamierza samotnie przejść trasę ponad 520 km, która wiedzie polską linią brzegową Bałtyku – Paweł Kinsner, wolontariusz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach, w ten nietypowy sposób wesprze przytulisko, bo za każdy przebyty kilometr zwierzaki mają otrzymać 10 kg karmy.

Taki jest plan. Brakuje jeszcze sponsora karmy – chętnego ją przekazać lub ufundować – która w zamian za wysiłki Pawła Kinsnera miałaby trafić do Korabiewic.

Paweł Kinsner ma 33 lata, z zawodu jest architektem i mieszka w Warszawie. Będzie to jego pierwsza taka wyprawa. Planuje pokonywać dziennie ok. 30 km. Ze Świnoujścia wyruszy 2 lutego, a po 17 dniach zakończy trasę w Piaskach. Zrezygnował ze wsparcia logistycznego – cały ekwipunek będzie niósł w plecaku.

– Chciałbym zdobyć karmę dla ponad 400 psów, które mieszkają w korabiewickim schronisku, a przy okazji nagłośnić problem bezdomności zwierząt w Polsce, dla których szczególnie zima jest trudnym czasem – mówi Paweł Kinsner, który nie ukrywa, że chce też sprawdzić swoje możliwości i przeżyć wyjątkową przygodę.

Szacuje się, że w Polsce żyje od 1 do 4 mln bezdomnych zwierząt. W schroniskach przebywa ich 100 tys.

Partnerem wyprawy jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! – opiekun schroniska w Korabiewicach. Więcej o przytulisku czytaj TUTAJ.

Na Facebooku utworzono wydarzenie, na którego tablicy będą się na bieżąco pojawiać informacje związane z wyprawą – aby przejść do wydarzenia, kliknij TUTAJ.

Patronem medialnym wyprawy jest portal Psy.pl.

Kontakt do organizatorów: brzegiembaltyku@gmail.com. AW

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments