Przeszkody małe i duże


Warszawski Torwar przez ostatnie cztery dni opanowany został przez miłośników czworonogów. O puchary (w skokach przez przeszkody i ujeżdżaniu) walczyli jeźdźcy w zawodach Signity Toyota World Cup, ale swoje pięć minut miały także mniejsze czworonogi - psy.

W trakcie niedzielnych zawodów końskie przeszkody zastąpiły na chwilę przeszkody do agility. Pokaz przygotowany przez członków warszawskiego klubu Fort przypadł do gustu nie tylko miłośnikom psów, ale także koni. Psy pokonywały wprawdzie niższe przeszkody, ale robiły to znacznie dynamiczniej od swych większych kolegów. Nie przeszkadzały im światła, liczna widownia ani trudne, piaszczyste podłoże. Jedyny utrudnieniem były dla niektórych z nich… nieczystości pozostawione przez konie na parkurze. Kilka psiaków zamiast skakać zatrzymało się na chwilę, by obwąchać sprawę.

W imprezie na Torwarze wzięło udział sporo polskich gwiazd – miłośników koni i psów. Wśród nich także postaci znane z okładek miesięcznika „Mój Pies” m.in. Anna Powierza i Katarzyna Dowbor.

Miesięcznik „Mój Pies” był patronem medialnym zawodów. (Tekst i zdjęcia: Tomasz Jastrzębowski)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments