Przez kilka tygodni mieszkała na cmentarzu i czekała na pomoc


Nikt nie wiedział, ile ma lat ani jak wygląda. Do organizacji prozwierzęcej dotarło zgłoszenie o suczce, która od tygodni przebywa na cmentarzu – sama, bez jedzenia i wody, bez żadnej opieki. Gdy wolontariusze, którzy przybyli na miejsce, zobaczyli suczkę, serce im pękło na sam jej widok.

Niewielka suczka miała bowiem cały siwy pysk. Ktoś porzucił ją, zostawiając na pastwę losu. W tej okolicy, daleko od miasta, właściwie była skazana na śmierć. Na szczęście pracownicy cmentarza zauważyli ją i gdy po kilku tygodniach mieli pewność, że pies jest bezdomny, zawiadomili organizację pomagającą zwierzętom z Los Angeles Hope For Paws.

Dwie osoby z organizacji – Eldad Hagar i Lisa Arturo – pojechały na miejsce, by znaleźć suczkę. Okazało się to łatwe, bo piesek akurat był na parkingu przed cmentarzem. W pierwszej chwili suczka ukryła się w krzakach, ale zachęcana kawałkami parówki powoli zbliżała się do wolontariuszy.

Obejrzyjcie film z ratowania Angeliki – naprawdę warto się wzruszyć.

Lisa złapała psinę na smycz zaciskową, a potem szybko zdobyła zaufanie suczki. Wtedy można było założyć pieskowi normalną obrożę i smycz, a następnie włożyć go do samochodu i zawieźć w bezpieczne miejsce. Psina dostała też imię – Angelica.

Wkrótce po uratowaniu Angelica trafiła do domu tymczasowego. Okazała się kochaną suczką, która uwielbia bawić się z ludźmi i innymi psami, i mimo sędziwego wieku biega za piłką. Teraz czeka na dom stały, który da jej miłość i opiekę już na całe życie.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments