Przygarnięte psy gwiazdami teledysku

W rytm melodii do piosenki „White knuckles” psy towarzyszące muzykom wykonują najróżniejsze sztuczki. O sukcesie teledysku zdecydowała świetna synchronizacja i wykorzystanie prostych rekwizytów do stworzenia dobrej choreografii, a także niekłamana radość, z jaką pracują zwierzęta.

Wideoklip – przy pozornej prostocie – wymagał ogromnego nakładu pracy. Jego twórcy wiele rozwiązań wymyślali na bieżąco, improwizując, zainspirowani umiejętnościami psów sprowadzonych na plan. Część rozwiązań testowano, używając najpierw pluszowych zabawek, żeby nie męczyć i nie nudzić czworonogów ciągłymi dublami. Wraz z psami w filmie wystąpiła też koza, która zdaniem muzyków ma wrodzone poczucie rytmu.

Muzycy OK Go są miłośnikami psów, a dwie suczki należące do jednego z nich (nazywane pieszczotliwie Ladies) pojawiają się regularnie na zdjęciach zamieszczanych na oficjalnym profilu grupy na Facebooku.

Teledysk powstał kilka lat temu, ale nadal spełnia swoją rolę, czyli zachęca do adopcji psów niechcianych. Pokazane w nim niezwykłe umiejętności przygarniętych zwierzaków z pewnością zachęcą niejedną osobę do adoptowania, a tym samym ofiarowania milości bezdomnemu zwierzakowi.

Kulisy powstania teledysku, między innymi, na stronie zespołu:

 http://okgo.net/2010/10/06/behind-the-scenes-of-white-knuckles-one-giant-step-for-everyone/