Przyjaźń, która zastępuje wzrok


Niewidomy siberian husky Izaak i suczka w typie chihuahuy Isabella tworzą nierozłączną parę. Można powiedzieć, że nie mogą bez siebie żyć – i nie będzie to nadużycie, bo Isabella zastępuje Izaakowi oczy.

Psy błąkały się na ulicach kalifornijskiego miasta Fontana. Trafiły do schroniska, w którym groziło im uśpienie. Gdy wiadomość o ich przyjaźni rozprzestrzeniła się w internecie, zwierzaki zdecydowała się zabrać fundacja STAND, która wkrótce będzie im szukać stałego domu.

Zdaniem działaczy fundacji, siberian husky i mieszaniec chihuahuy świetnie ze sobą współpracują. Gdy niewidomy Izaak odłączy się od Isabelli, ta – w niewidzialny dla ludzi sposób – woła go do siebie. Kiedy husky do niej podejdzie, suczka radośnie macha ogonem.

Na razie lekarze weterynarii badają psy, by upewnić się, że można je oddać do adopcji. Izaak prawdopodobnie cierpi na jaskrę – jeszcze nie wiadomo, czy będzie ją można wyleczyć.

Prezes fundacji STAND Dan Guss mówi, że każdy pies jest z natury lojalny wobec bliskich mu istot, ale ta sytuacja jest szczególna. Tutaj jeden pies jest przewodnikiem drugiego, muszą więc ufać sobie bezgranicznie. Zostaną oddane do adopcji tylko razem i dokładnie sprawdzonej rodzinie. AW
 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments