Pseudohodowca skazany


Sześć miesięcy w zawieszeniu na cztery lata, grzywna w wysokości 1500 zł oraz czteroletni zakaz posiadania zwierząt – taki wyrok zapadł w sprawie Stanisława S., który w skandalicznych warunkach powadził hodowlę terrierów typu bull.

Dramat rozgrywał się w Trzęsaczu pod Pełczycami w gospodarstwie Stanisława S. W lipcu 2008 r. inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia odkryli 35 psów przetrzymywanych w ciemnych oborach. Zwierzęta były uwiązane na 30-metrowych łańcuchach, bez dostępu do wody. Wygłodzone szczenne suki i szczenięta spały we własnych odchodach. Posilały się padliną, która gniła na podłodze pomieszczenia.
Psy były chore i zaniedbane socjalnie, kilka z nich nie przeżyło gehenny, jaką zgotował im Stanisław S. Te, które udało się odratować, trafiły do domów tymczasowych, w których zaczęły nowe życie. Po uprawomocnieniu się wyroku będą mogły zostać adoptowane.
Inspektor Pogotowia dla Zwierząt w Trzciance Grzegorz Bielawski, który był oskarżycielem posiłkowym w sprawie, jest zadowolony z wyroku. W Polsce wciąż trudno o surową karę za znęcanie się nad zwierzętami, jednak statystycznie rzecz biorąc z roku na rok wyroki w takich sprawach są coraz wyższe. (SCh)
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments