Psi limit

fot. istockphoto.com

Ile psów w jednym domu to zbyt wiele? Czy ustalanie takich limitów ma w ogóle sens? Część radnych w Chicago uważa, że tak. Chcą by w jednym domu nie mogło mieszkać więcej niż pięć czworonogów.

Projekt przepisów przygotowany przez Raya Suareza jest bardzo kontrowersyjny. Zakłada bowiem, że ci, którzy już teraz mają więcej niż pięć psów, powinni się… ich nadmiaru pozbyć. Suarez przekonuje, że staje w obronie sąsiadów właścicieli posiadających wiele psów. – Oni często nie mogą otworzyć okna z powodu hałasu i… zapachu – przekonuje. – Nie żyjemy w czasach Lassie. Dziś jest era psów o imionach typu Killer. Potrzebujemy limitów –  wtóruje mu George Cardenas.

Miłośnicy psów oczywiście protestują przeciwko tym pomysłom. Argumentują, że spowoduje to tylko zwiększenie liczby zwierząt oddawanych do schronisk i usypianych. – Problem nie tkwi w psach, one nie wiedzą, co robią. Trzeba dotrzeć do ludzi, którzy nie potrafią się nimi opiekować – powiedział reporterom „Chicago Tribune” Charles Ginsberg, właściciel psów z Chicago.

Na szczęście dla posiadaczy psów w stolicy stanu Illinois do wejścia w życie przepisów jeszcze długa legislacyjna droga, może ktoś pójdzie zwierzakom na łapę?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments