Psia elita w Łodzi


Zwycięzcą jubileuszowej XV Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi został dwudziestomiesięczny alaskan malamute o imieniu Skywalker Sausimayok. Na imprezę przyjechał z dwiema właścicielkami Jekatieriną Chebotarjewą i Jewgieniją Giriną z Moskwy.

Na łódzkiej wystawie można było podziwiać ponad 3000 psów reprezentujących 220 ras. Najliczniej wystawiano labradory, goldeny i beagle. Pojawiły się też takie psie rarytasy jak: norsk lundehund, rosyjski toy terier czy chart kirgiski tajgan. Psy oceniane były przez 40 sędziów międzynarodowych z Argentyny, Belgii, Białorusi, Danii, Szwajcarii, Węgier, Włoch, Słowacji, Czech, Łotwy i Polski. W finale sędziował prezes Związku Kynologicznego w Polsce Andrzej Mania, który drugie miejsce przyznał jamnikowi szorstkowłosemu, a trzecie bernardynowi.

Skywalker, zdobywca tytułu Best in Show, choć przyjechał do Łodzi z Moskwy, to pochodzi ze znanej polskiej hodowli Sausimayok spod Poznania i ma już na koncie liczne sukcesy, zdobył m.in. tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Europy 2006. – To wspaniały pies, radosny i chętny do zabaw – mówią dumne właścicielki.

Wystawie towarzyszyły eliminacje do mistrzostw świata 2007 w agility. Uczestniczyło w nich ponad 100 psów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także konkurencja Młody Prezenter. Laureatkami zostały 15-letnia Monika Malitka z Warszawy, która prezentowała 2,5-letniego whippeta o imieniu Meradith Udana Nad Podziw, oraz 17-letnia Danuta Ożarowska z Sosnowca, której towarzyszył 5-letni czarny pudel miniaturowy o imieniu Lucky Larry z Altheyrosei.
Goście łódzkiej wystawy mogli obejrzeć wystawowy turniej psa towarzyszącego i spotkać się z psami dogoterapeutami. Ogłoszono też wyniki rankingu 2006 prowadzonego przez Klub Alaskan Malamute.

Bożena Bednarek | fot. Marek Kowal

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments