Psy trąbią na pomoc


Uwięzione w furgonetce pozostawionej na londyńskiej ulicy psy i koty zostały uratowane dzięki temu, że jeden z nich odkrył, jak użyć klaksonu.

 

W furgonetce znajdowały się trzy psy i dwa koty. Jak się później okazało były tam zamknięte od tygodnia. Psy miały na pyskach kagańce, a koty umieszczono w klatce. Kiki, pies rasy siberian husky znanej ze szczekliwości, nie mógł niestety zasygnalizować w ten sposób tego, że zwierzęta są uwięzione, bo miał na pysku kaganiec. Odkrył jednak, jak nacisnąć klakson, i w ten sposób zaalarmował otoczenie i uratował także swoich pobratymców. Hałas spowodował, że na miejsce przybyli policjanci i przewieźli zwierzęta do London Humane Society.

 

Jak się później okazało, sąsiedzi właścicieli zwierząt – Donny Herbert i Allana Folkins-Wyre’a – poinformowali policję o złych warunkach, w jakich zwierzęta są przetrzymywane. Właściciele, aby uniknąć konsekwencji, umieścili podopiecznych w furgonetce i wywieźli z posesji. Możliwe, że przez ten czas je karmili, ale w momencie ich odnalezienia, nie było w aucie ani karmy, ani wody. Donna Herbert i Allan Folkins-Wyre otrzymali pięć zarzutów w związku z okrutnym traktowaniem zwierząt. KO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments