Psy za kierownicą

Trzy psy z Nowej Zelandii przeszły szkolenie, podczas którego nauczyły się prowadzić samochód.
Porter – dziesięciomiesięczny mieszaniec bearded collie, Monty – osiemnastomiesięczny mieszaniec sznaucera olbrzyma i Ginnie – roczna suczka w typie whippeta, to psy, które jako pierwsze opanowały sztukę prowadzenia samochodu.
Cała trójka to podopieczni Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (SPCA) z nowozelandzkiego miasta Auckland. Psy wybrali trenerzy tej organizacji i wyszkolili je do tak nietypowego zadania po to, by pokazać, jak inteligentne są psy – zwłaszcza te, które czekają w schroniskach na nowe domy.
Szkolenie trwało dziewięć tygodni. Na początku trenerzy nauczyli psy dotykania wskazanych przedmiotów obiema przednimi łapami. Następnie stopniowo zwiększali stopień trudności i dodawali kolejne przedmioty, także imitację kierownicy. W końcu czworonogi posadzono w specjalnie przygotowanym dla nich samochodzie.
W teście, który był transmitowany na żywo, sprawdzano umiejętności psów. Bez problemu kierowały one pojazdami marki Mini, co możecie obejrzeć poniżej. KO