Puchar w Kozienicach

fot. Katarzyna Piotrowska

Największe w Polsce i jedne z czterech największych w Europie zawodów agility Międzynarodowy Puchar Ras odbyły się w dniach 30 maja – 2 czerwca na boiskach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

Agility – sport zainspirowany zawodami hippicznymi – to zabawa, w której udział biorą przewodnik i pies. Chodzi w niej o dokładne i jak najszybsze pokonanie toru przeszkód. Sukces zależy od współpracy przewodnika i psa.

   

Do Kozienic na Międzynarodowy Puchar Ras przyjechało 350 najlepszych zawodników z Europy. Rozegrano 40 biegów, w których zawodnicy zdobyli 456 nagród.

Zawody sędziowali: Antonin Grygar (Czechy),  Otto Frühwirth (Austria), Tomáą Glabazňa (Słowacja), Allan Hansen (Dania), André Mauer (Luksemburg).

Międzynarodowy Puchar Ras jest organizowany od 2004 roku, za każdym razem w innym państwie. Dzięki temu uczestnicy z różnych krajów mogą wymieniać się doświadczeniami w pracy i opiece nad zwierzętami sportowymi, a także integrować niezależnie od narodowości.

   

W Kozienicach impreza miała miejsce już po raz drugi – w 2009 roku wszystko odbyło się na najwyższym poziomie, dlatego organizatorzy zdecydowali się znów powierzyć organizację Polsce. Decydujący był także duży dorobek sportowy naszych klubów agility.

Organizatorami w Polsce Międzynarodowego Pucharu Ras były: ZKwP oddział Radom i Klub Agility FORT. AW
 


 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments