Puchaty zwycięzca łódzkiej wystawy

fot. Shutterstock

Maleńki, ważący niecałe dwa kilogramy szpic miniaturowy pomeranian zostały uznany za Best in Show XVI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Łodzi.

Zwycięzca noszący imię Bravo’s Terrific Kid w drodze po zaszczytny tytuł pokonał 3250 psów reprezentujących 210 ras. Finałową konkurencję oceniał sędzia międzynarodowy Ravez Khomasuridze z Rosji. – Do Łodzi przyjechaliśmy z Rygi, a nasz piesek pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Choć ma tylko dwa lata nie przeszkodziło mu to w zdobyciu m.in. tytułów championa Litwy, Łotwy, Estonii i Chorwacji. Na co dzień jest bardzo spokojnym i zrównoważonym psem do towarzystwa, który wszystko lubi i dobrze znosi nawet długie podróże – opowiada o swoim podopiecznym Marina Denisova.
Na podium łódzkiej wystawy na zaszczytnym drugim miejscu znalazł się – west highland white terrier, a na trzecim – schipperke. Trwająca dwa dni impreza zgromadziła tysiące psów oraz ich wielbicieli. Urodę, charakter i ułożenie czworonogów oceniało 32 sędziów międzynarodowych z całego świata. Wśród prezentowanych ras można było podziwiać tak niezwykłe i rzadkie, jak: owczarek holenderski, eurasier, chart arabski – sloughi, chart kirgiski – tajgan, bergamasco, dandie dinmont terrier, islandzki szpic pasterski, norsk lundehund i lagotto romagnolo. Wybrano też Najpiękniejszego Psa Rasy Polskiej, którym został gończy polski.
Goście łódzkiej wystawy przez dwa podziwiali sprawność, zwinność i szybkość psów biorących udział w zawodach agility. Tu temperatura rywalizacji niejednokrotnie sięgała zenitu, ale emocjom bardziej poddawali się kibice niż doskonale bawiące się, rozluźnione i zadowolone psy. Zawody były ostatnimi eliminacjami do mistrzostw świata, które odbędą się w tym roku w Finlandii. W rywalizacji uczestniczyło około 70 psów reprezentujących 20 ras – przeważały jednak zdecydowanie bordery. Tor liczył maksymalnie 20 przeszkód, a konkurencję sędziowała Finka – Mia Laamanen.
Podczas wystawy prowadzone były też zawody psa towarzyszącego, a gośćmi specjalnymi były psy dogoterapeuci.

Bożena Bednarek
fot. Maciej Kłoś / Mako Press

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments