Rekord poznańskich goldenów kwestujących dla WOŚP

fot. Dariusz Skrzypek

Podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 13 stycznia 2013 roku, golden retrievery kwestowały po raz siódmy. W Poznaniu padł rekord – do 14 puszek psy zebrały prawie 21 tys. zł.

– W tym roku golden retrievery mimo mrozu kwestowały w Białymstoku, Częstochowie, Gliwicach, Olsztynie, Poznaniu, Tarnowie, Trójmieście, Wrocławiu i w Warszawie – mówi Beata Jakubowska, która organizowała spotkanie goldenów w Warszawie.    

– Od dwóch lat obserwujemy, że wiele osób nie szuka w Poznaniu podczas finału WOŚP miejsca, w którym kwestują goldeny, lecz pyta o konkretnego psa, widzianego wcześniej na zdjęciu w gazecie lub w telewizji w materiałach o przygotowaniach prowadzonych przez nas kilka miesięcy wcześniej na poznańskiej Cytadeli – mówi Szymon Kapela, organizator poznańskiej zbiórki. – Przy czym często są to dzieci, które przychodzą ze skarbonkami, do których przez cały rok zbierały pieniądze, by wrzucić je w dniu finału WOŚP do puszek goldenów. Trudno się wtedy nie wzruszyć, podobnie jak wówczas gdy podjeżdża ktoś na wózku inwalidzkim, a golden kładzie mu łapę na kolanach.

W Poznaniu goldeny zebrały do 14 puszek 20 180,73 zł. Ale to nie wszystko i nie koniec. Oprócz złotówek ludzie wrzucali też dolary, euro, a także złote łańcuszki, srebrne kolczyki i pierścionki. Na Allegro trwa licytacja jednej z koszulek, w których kwestowali poznańscy goldeniarze, opatrzonej autografem Jurka Owsiaka. Aktualna cena to 425 zł. Z kolei na portalu Siepomaga.pl goldeny zebrały dotąd 330 zł. – Razem mamy 20 935,73 zł i już bardzo niewiele brakuje do tego, byśmy zebrali 21 tysięcy złotych na 21. finał WOŚP – cieszy się Szymon Kapela.

W Warszawie pod Galerią Mokotów z dwiema puszkami kwestowało 15 goldenów, w tym trzy półroczne, a także psy do adopcji z fundacji wspierającej goldeny. Trójmiejskie goldeny zebrały ponad 10 tys. zł. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments