Rekordowo wysoka kara za organizowanie psich walk

fot. Facebook

Dwadzieścia lat pozbawienia wolności dla Hewitta Granta - człowieka, który prowadził nielegalną hodowlę walczących psów i organizował te odrażające widowiska. Sąd okręgu Polk na Florydzie w Stanach Zjednoczonych był bezlitosny wobec organizatora psich walk.

Hewitt Grant i jego żona Nicole Sanders pojawili się w zasięgu działań policji okręgu Polk jesienią zeszłego roku, kiedy w wyniku przeszukania ich posesji znaleziono siedemdziesiąt siedem psów – głównie pitbuli – przetrzymywanych w bardzo złych warunkach, brudzie i izolacji. Psy były chude, miały szramy i otwarte rany. Dodatkowo śledczy odkryli na miejscu dowody na przeprowadzanie walk – ring, środki pobudzające i opatrunkowe. Nie wszystkie pitbule walczyły: w klatkach stłoczono także ponad trzydzieści szczeniąt, które miały zostać zawodnikami walk po dorośnięciu.

Biedne zwierzaki nigdy nie były socjalizowane. Przy dotknięciu człowieka drżały lub sztywniały, nie potrafiły nawiązać kontaktu. Część z nich musiała zostać uśpiona. Wszystkie pozostałe, które rokowały nadzieję na poprawę stanu, rozlokowano w schroniskach lub domach tymczasowych. Los szczeniaków był lepszy – znalazły dobre domy stałe dzięki organizacjom prozwierzęcym z Florydy.

Przez wiele miesięcy toczyło się postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, aby w tym roku mógł rozpocząć się proces, którego ukoronowaniem był wyrok sprzed kilku zaledwie dni. Sędzia prowadzący sprawę był oburzony. Podkreślił, że Grant jest recydywistą. Osiem lat temu był sądzony za identyczne przestępstwo, jednak wtedy uwolniono go ze względów proceduralnych. Teraz nareszcie można było zastosować karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Orzeczono, że oskarżony powinien spędzić w więzieniu dwadzieścia lat. I nie tylko! Mężczyzna otrzymał dożywotni zakaz zbliżania się do psów, a nie wyłącznie ich posiadania. Miejmy nadzieję, że ten warunek uda się wyegzekwować. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments