Rogale i psy


Jesienna międzynarodowa wystawa w Poznaniu (22 i 23 października) już na stałe wpisała się w pejzaż imprez organizowanych na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Specyficzny klimat wystawy bardzo chwalą sobie hodowcy – duża powierzchnia, ogromne pawilony i mnóstwo ringów – aż 48 w pięciu pawilonach. Do tego wyśmienite świętomarcińskie rogale, którymi wszyscy się zajadali.

W tym roku na obydwie wystawy – sobotnią i niedzielną – zgłoszono 5483 psy. Pierwszego dnia najwięcej było berneńskich psów pasterskich (77), a drugiego dnia prym wiodły buldogi francuskie (69).

Do zdobycia były dwa tytuły CACIB – jeden 22 i jeden 23 października. W niedzielę najpiękniejszym psem wystawy został szpic japoński Stjarnsmallens Fenomen należący do pochodzącej z Norwegii Hilde Skramesto. – Nie sądziłam, że uda mi się wygrać. Zwłaszcza, że Fenomen ma już dziewięć lat, więc mógłby być weteranem. W sobotę zdobyliśmy tytuł najpiękniejszego psa w rasie, a dziś tak nieoczekiwany sukces. To była moja pierwsza wizyta Polsce, ale na pewno tu jeszcze wrócę – mówiła Skramesto. Drugie miejsce na podium zdobył Best in Show sobotniej wystawy pies rasy chihuahua krótkowłosa Edenas Kids Chevalier de Jeanette należący do Olgi Dovane z Litwy. Trzecie miejsce zajął airedale terrier Joval-Arily Grand Illusion.

W sobotę wygrała wspomniana już chihuahua, a drugi na podium był bullmastiff Full House Limited Edition należący do Agaty Bis. Trzecie miejsce zdobył siberian husky Storm Starter (właścicielka Mary Louise Franklyn). AJ    

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments