Ruszyła akcja TONA POMOCY – spacerując pomagasz zwierzętom w potrzebie

fot. Shutterstock

TONA POMOCY to wspólna inicjatywa firmy Petgram oraz dystrybutora marki Brit. Akcja ma na celu zebranie tony karmy, która zostanie przekazana na rzecz zwierząt uratowanych przez Pogotowie dla Zwierząt z terenu schroniska w Wojtyszkach.

Z początkiem listopada Pogotowie dla Zwierząt zamieściło informację o podjęciu interwencji w Wojtyszkach. Schronisko jest jednym z największych schronisk dla psów w Europie, a zastrzeżenia co do jego funkcjonowania pojawiały się już od dawna. Rzeczywistość okazała się dramatyczna – psy liczone w dziesiątkach poupychane w betonowych boksach, karmione odpadami, zagryzające się nawzajem. Na szczęście Pogotowie dla Zwierząt w asyście policji weszło na teren mordowni, zwiastując początek końca trwania mordowni. W momencie interwencji w Wojtyszkach przebywało ponad tysiąc psów. Organizacja w pierwszej turze wywiozło stamtąd około 100 psów, których stan zdrowia był najpoważniejszy i wymagał natychmiastowych działań. Zapowiedzieli jednak, że docelowo zamierzają uratować wszystkie psy przebywające w schronisku w Wojtyszkach. Z pomocą im przyszedł Petgram uruchamiając akcję „Tona pomocy”.

 

Spacerując pomagasz – „Tona pomocy”

Jak można pomóc psom odebranym z Wojtyszek? Okazuje się, że bardzo prosto! Nie musisz robić nic szczególnego, aby do Pogotowia dla Zwierząt trafiła karma. Wystarczy telefon lub lokalizator i Twój pies, z którym codziennie wychodzisz na spacery. Petgram, organizator akcji charytatywnej „Tona pomocy”, to nowatorskie połączenie lokalizatora GPS wraz z portalem społecznościowym dla zwierząt. Sama aplikacja jest bezpłatna, więc pomoc psom w potrzebie nie będzie nas nic kosztować. Jak zacząć pomagać?

  1. Pobierz aplikację Petgram i załóż profil swojemu zwierzakowi
    2. Uruchom Petgram Active za darmo na swoim telefonie i przyłącz się do akcji
    3. Wykonuj wyzwania podczas spacerów oraz te w aplikacji i zbieraj Petcoiny
    4. Przekaż zdobyte Petcoiny na zbiórkę w aplikacji Petgram

W zależności od ilości zdobytych Petcoinów dystrybutor Brit przekaże określoną ilość karmy. Za 7 500 Petcoinów będzie to 0,5kg, za 15 000 PC – 1 kg karmy, za 30 000 PC – 2 kg oraz za 60 000 PC 4 kg karmy.
Więcej informacji o aplikacji Petgram i samej akcji znajdziecie TU: https://petgram.pl/tonapomocy.

Autor: Marta Ozimek
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments