American Dollar po raz trzeci na najwyższym podium

fot. Shutterstock

Za nami pierwsza Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, która odbyła się w Białymstoku. Zwycięzcą został seter irlandzki - American Dollar.

W Białymstoku odbyła się I Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, podczas której pokazano ponad 2 tys. psich piękności. Best in Show został seter irlandzki American Dollar.

Trzeba hodować psy 30 lat. No i mieć szczęście, ze taki pies urodził się we własnym miocie – mówi szczęśliwa pani Jadwiga Konkiel, opiekunka setera irlandzkiego o imieniu Dollar (poranny.pl).

Best in Show

Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parku Zwierzynieckim 25 i 26 sierpnia pękał w szwach, bo Białostocczanie po raz pierwszy mogli oglądać międzynarodowe towarzystwo najpiękniejszych czworonogów. Organizatorzy wystawy z białostockiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce przygotowywali się do niej od kilku lat.

Od dawna organizowaliśmy krajowe i klubowe wystawy psów rasowych. W sumie ponad trzydzieści. Postanowiliśmy jednak podnieść poprzeczkę i zaczęliśmy marzyć o wystawie międzynarodowej – mówi Andrzej Szutkiewicz, przewodniczący białostockiego oddziału ZKwP, nie kryjąc satysfakcji z tego, że wreszcie udało się spełnić marzenia.

Champion 11 krajów

Na wystawę przyjechały 2033 psy reprezentujące 190 ras. Najliczniej reprezentowane były: owczarek niemiecki (89), yorkshire terrier (88) i labrador retriever (79). Zwyciężył jednak seter irlandzki z Arislandu – American Dollar, który pokonał pudla dużego czarnego Rity Vorobjovej z Litwy i jamnika krótkowłosego Agnieszki Małeckiej z Poznania. American Dollar ma już za sobą zwycięstwo w Lesznie i w Warszawie w tym roku, jest też championem 11 krajów.

Jest niesamowicie łagodny. Od lat śpi z kotami, a właściwie pod nimi, bo kiedy tylko uśnie, włażą mu na grzbiet. Poza tym zaprzyjaźnił się z papugą. Ich zabawy polegają na tym, że papuga skubie ogon Dollara, on odsuwa się o metr, a ona podąża za nim. I tak w kółko – opowiada, śmiejąc się, właścicielka psa Jadwiga Konkiel.

Wystawie towarzyszyły popisy psów policyjnych i zawody agility.

Tekst: Katarzyna Hryniewicka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments