Shih tzu najpiękniejszy w Spodku


Po raz 14 psie piękności walczyły o tytuł najpiękniejszego na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach. Rywalizację 3700 psów reprezentujących 226 ras wygrał shih tzu Symarun`s Look out Drarcus

Tak duża frekwencja związana byłą z tym, że można tu uzyskać kwalifikacje na słynną światową wystawę Crufts 2010. To jedyna wystawa w Polsce, która daje taką możliwość.
Najliczniej prezentowane były labrador retrievery – przyjechało ich 165. Równie mocna była stawka yorkshire terrierów – ponad setka zgłoszonych psów. Sporo było również golden retrieverów – 96, i berneńskich psów pasterskich – 94. Pojawiły się również pojedyncze egzemplarze rzadkich ras, np. lagotto romagnolo, owczarek holenderski czy sprowadzony aż z Bangkoku thai ridgeback dog.
Wyboru Best in Show dokonał Stefan Sinko, prezes słoweńskiego Kennel Klubu. Okazał się nim shih tzu Symarun`s Look out Drarcus, w domu nazywany Zac. – Na co dzień to zadziorny i wesoły psiak. Uwielbia zabawki, a ze swoją pluszową żabą praktycznie się nie rozstaje – mówi właściciel psa Patryk Bukowczan.
Choć w tym roku z powodu remontu głównej hali Spodka zabrakło konkurencji dodatkowych: zawodów flyball i frisbee oraz pokazów pasienia, wystawę można zaliczyć do udanych. – Doskonała organizacja i miła atmosfera to największe atuty tej imprezy. Chciałbym w przyszłości znów mieć możliwość oceniania psów w Katowicach – chwali wystawę irlandzki sędzia Sean Delbar. – Zwycięzcy ras, które oceniałem prezentują światowy poziom i śmiało mogą konkurować na Crufts – mówi Delbar.
Miłym akcentem było wyróżnienie przez katowicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce najstarszego psa wystawy. Okazała się nim 16-letnia suczka rasy polski owczarek nizinny Daszba z Armii Zbawienia należąca do Ireny Hudeckiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments