Skazana na śmierć Reeba będzie ratować przed śmiercią


Właściciel oddał ją do schroniska w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. Tam skazana była na uśpienie. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy jej pomogli. Teraz ona będzie pomagać ludziom, pracując w policyjnej grupie poszukiwawczo-ratowniczej.

Bloodhoundy to duże, krótkowłose, wyjątkowo silne psy, urodzone tropowce, wytrwałe i niezmordowane. Przedstawicielką tej właśnie, dość rzadkiej rasy jest Reeba, suczka, której właściciel się pozbył. W schronisku skazana była na uśpienie, jeśli w ciągu kilku dni nie znalazłby się chętny do adopcji. A prawdopodobieństwo, że taki się znajdzie, było nikłe. Poza tym taki pies nie nadaje się do kanapowego życia, lecz potrzebuje zajęcia. Na szczęście zarządzający schroniskiem Kelli Oakley skontaktował się z Public Safety Dogs Inc. To organizacja non profit. Działający w niej szkoleniowcy przygotowują schroniskowe czworonogi do pracy jako psy ratownicze.

Reeba przeszła już szkolenie i czeka teraz na wyjazd na Hawaje do pracy w tamtejszej komendzie policji. „Tak wiele osób uważa, że psy bezdomne i schroniskowe są trudne i nie nadają się do szkolenia. Wolą więc kupić szczeniaka. Historia Reeby dowodzi, że pies może się znaleźć w trudnej sytuacji i że nie można go oceniać na podstawie tego, co przeszedł” – napisał jeden z internautów na www.lifewithdogs.tv, gdzie opowiedziano historię Reeby. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments