Słynna Kabang wróciła na Filipiny


Kabang – suka znana z tego, że nie ma górnej szczęki – wraca na Filipiny po zakończonym leczeniu w kalifornijskim szpitalu dla zwierząt.

Część pyska i górną szczękę Kabang straciła w grudniu 2011 roku, gdy rzuciła się pod pędzący motocykl. Filipińskie gazety pisały wówczas, że suka uratowała życie córce i siostrzenicy swoich właścicieli, bo dziewczynki znajdowały się na trasie jadącego motoru.

Lekarze z kalifornijskiego szpitala dla zwierząt przez siedem miesięcy opiekowali się Kabang – zdołali wyleczyć jej liczne rany, ale nie udało im się zrekonstruować pyska i górnej szczęki.

Uniwersytecki szpital zaopatrzył Kabang w zapas środków do ochrony przed pchłami i kleszczami, a także karmę, których wystarczy jej do końca życia.

W czwartek Kabang wróciła do swych filipińskich opiekunów. Została już zaplanowana trasa wizyt po Filipinach, podczas których będą poruszane kwestie opieki nad zwierzętami i ich praw, a Kabang ma być jej gwiazdą. Dalsze losy suczki można śledzić na fanpage’u na Facebooku – Care For Kabang. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments