I smacznie, i zdrowo. Karmy Salmon&Rice


Kanapki z plasterkiem różowego łososia od lat uchodzą za obowiązkowy punkt w menu wszystkich przyjęć. Nieco później na nasze talerze trafił łosoś jako danie główne w postaci prostych filetów czy fikuśnych tymbalików.

Przyjął się łatwo, bo jego zalety są bezsprzeczne: jest smaczny, lekkostrawny,  zawiera wiele niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zarazem nie ma nieprzyjemnego dla wielu osób zapachu rybiego tłuszczu – słowem ideał! Zapanowała moda na wyszukane rodzaje łososia – ma być szkocki lub norweski, wyłącznie dziki i wędzony tradycyjnie.

Psy nie stawiają swym karmom aż takich wymagań: najważniejsze, by karma była smaczna, zdrowa i zawierała wszystkie składniki niezbędne w żywieniu psów, a nie zawierała produktów czy substancji niepotrzebnych czy mogących wywołać podrażnienie.

Salmon&Rice

Nic dziwnego, że producenci karm sięgnęli po łososia atlantyckiego jako źródło białka w pożywieniu dla psów, bo jest to surowiec idealny. Po pierwsze – smaczny, co zaświadczają psy, zdecydowanie wybierające karmę na łososiu spośród innych karm, po drugie – w najwyższym stopniu lekkostrawny i łatwo przyswajalny, dzięki czemu może być karmą stosowaną dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym, rekonwalescentów czy niejadków, ale także dla suk karmiących czy szybko rosnących szczeniąt.

Kolejnym punktem przemawiającym za karmami na łososiu jest wysoki poziom niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 w idealnej dla psiego organizmu proporcji. Łosoś jest mięsem o stosunkowo wysokiej zawartości tłuszczu, stąd w żywieniu psów dawkowanie karm Salmon&Rice bądź Salmon&Potato jest nieco mniejsze niż karm opartych na kurczaku czy jagnięcinie, co pozytywnie wpływa nie tylko na żołądek psa, ale i na portfel właściciela…

Karmy, które nie alergizują

Na dodatek współczesne karmy dla psów oparte na łososiu są absolutnie niealergizujące. Im mniejsza jest szansa na ciągły kontakt z alergenem, tym mniejsza szansa na wywołanie uczulenia. A o ile można wyobrazić sobie psy od pokoleń karmione kurczakami czy nawet jagnięciną, to szans na żywienie się łososiną nasze psy raczej dotychczas nie miały.

Gdy dodać do tego wykluczenie z listy składników karmy wszelkich zbóż (a więc glutenu), wszelkich sztucznych konserwantów, wszelkich barwników czy atraktantow, a podanie głównie smakowitego łososia, to nic dziwnego że karmy ARION Original Salmon&Rice są tak dobrym wyborem i dla psa, i dla świadomego jego potrzeb właściciela.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments