Staruszek Brownie dostał nowe życie


Brownie, Joey, Jack, Josie, Rambo, Bianka, Puggles i wiele innych psów różnych ras, różnej wielkości, maści i sylwetki. Co je łączy? Wiek, i to, że u kresu życia pozostawiono je w schronisku z poleceniem uśpienia. Ratunek dla nich przyszedł w ostatniej chwili – ze strony fundacji Leave No Paws Behind, która działa w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, ratując stare albo nie rokujące nadziei na wyleczenie chore zwierzęta. Fundacja utrzymuje sieć domów tymczasowych, które najczęściej stają się domami docelowymi dla tych staruszków.

Oddawane do kalifornijskich schronisk stare psy mają umierać na betonowej podłodze, samotnie, bo ich właściciele nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Niektórzy są bezduszni, inni okrutni, jeszcze inni myślą o sobie, że są niezwykle wrażliwi – tak wrażliwi, że nie znieśliby uczestniczenia w eutanazji „kochanego staruszka”, więc wolą się go pozbyć i zlecić wykonanie wyroku obcym.

Tak właśnie wyglądały losy pieska rasy chihuahua – Browniego. Piętnastoletni Brownie miał uszkodzone oko, nowotworowy guzek w pachwinie i tylko jeden ząb. Oddano go do schroniska z poleceniem uśpienia „dla jego dobra”.

W przytulisku był bardzo przestraszony, nie rozumiał, co się dzieje, nie umiał też jeść podawanej mu karmy. Żył z wyrokiem śmierci, jako zwierzak nie rokujący nadziei na adopcję. Na szczęście jeden z pracowników schroniska znający organizację Leave No Paws Behind zawiadomił jej wolontariuszy o smutnym losie Browniego. Dzięki fundacji pieska przewieziono do zaprzyjaźnionej lecznicy, gdzie zoperowano mu guzek i wyleczono chore oko. Stamtąd bardzo szybko trafił pod troskliwą opiekę wolontariuszki z Los Angeles, która zakochała się w nim i postanowiła, że jej dom będzie jego domem już na zawsze.

Brownie mimo, że jest staruszkiem, w nowych warunkach rozkwitł. Nazywany jest „śmiejącym pieskiem”, co widać czasem na zdjęciach. Ze swoją panią mały chihuahua bywa wszędzie, także w eleganckich sklepach, gdzie jest dobrze znany i zawsze mile witany. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments