Suczka Daisy oczami suczki River - Psy.pl

Suczka Daisy oczami suczki River

Ludzie opiekują się (a przynajmniej powinni to robić) słabszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, ale nie oni jedni, tak postępują też zwierzęta. A najlepszy dowód na to możemy znaleźć w schronisku SPCA (amerykańskie towarzystwo opieki nad zwierzętami) w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.

Daisy, czteroletnia suczka owczarka szkockiego collie, i River, sześcioletnia suczka w typie jack russell terriera, trafiły do schroniska SPCA w Pensylwanii, ponieważ tam, gdzie wcześniej mieszkały, traktowano je okrutnie. Są bardzo ze sobą związane i to nic dziwnego, ale w tym wypadku jest jeszcze coś więcej. Daisy jest przewodniczką prawie zupełnie niewidzącej River i pomaga jej odnaleźć się w otoczeniu.

– Często się zdarza, że trafiają do nas psy z jednego domu, które powinny być ze sobą, ale nigdy nie widziałam takiej pary, jak River i Daisy – takim spostrzeżeniem podzieliła się z portalem huffingtonpost.com Gillian Kocher, specjalistka PR SPCA. Suczki nawet gdy już doszły do siebie, są nierozłączne. River, choć zachowała resztki wzroku, jest bardzo nieporadna i Daisy służy jej za przewodniczkę. Podczas spacerów River zawsze podąża za nią. Obie szukają domu i opieki dobrego człowieka.

River jest przyjacielska i dobrze zsocjalizowana, a Daisy to słodki, łagodny i grzeczny psiak. Obie z radością witają każdego, kto zajrzy do schroniska. MC

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *