Suczka Guerra odnalazła zaginionego staruszka


Starszy mężczyzna ze wsi Goszcza wyszedł w południe na krótki spacer, ale nie wrócił aż do zmroku. Chociaż nie ma ani mrozu, ani śniegu, staruszek mógł nie przetrwać zimnej nocy. W samą porę odnalazła go suczka Guerra, pies ratownik rzadko spotykanej rasy australian cattle dog.

Choć na razie nie grożą nam mrozy i śniegi, to jednak, gdy w terenie zagubi się ktoś starszy i chory, jego życie może być zagrożone. Mieszkający we wsi Goszcza 87-letni pan Józef wyszedł z domu około południa. Miał to być krótki spacer, tymczasem starszy pan nie wrócił aż do zmroku. Zaniepokojona rodzina powiadomiła policję i Ochotniczą Straż Pożarną. Koordynatorzy akcji po kilku godzinach poprosili o pomoc zespoły należące do Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i do poszukiwań około godziny 21 włączyły się dwa psy. Zaczęły przeszukiwać okolicę, w której ostatnio widziano zaginionego staruszka. Dwie godziny później mężczyznę znalazła suczka Guerra (Armada of Love Bugari) pracująca ze swoją przewodniczką Barbarą Grel. Starszy pan był przytomny, ale wyziębiony i bardzo przestraszony. Nie wiadomo, czy gdyby pomoc nie nadeszła w porę,  przeżyłby noc w takim stanie.

Guerra jest doświadczonym ratownikiem, mężczyzna z Goszczy jest już drugą znalezioną przez nią osobą. Suczka jest przedstawicielką mało znanej w Polsce rasy australian cattle dog. Wyhodowano ją w Australii do pilnowania stad, jej przedstawiciele są odporni i wytrzymali. Ale australian cattle dog to także pies bardzo odważny i wyjątkowo inteligentny. Brawo dla Guerry! Kolejny raz pies ratownik uratował życie człowiekowi. PŁ 

Zobacz, jak Guerra ćwiczy na przeszkodach ratowniczych. Towarzyszy jej matka Roxy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments