Świadek oskarżenia – pitbul London


Pitbul London, który pół roku temu stracił obie przednie łapy, wystąpił we wtorek podczas rozprawy, by sąd mógł się naocznie przekonać, jakie są skutki znęcania się nad zwierzakiem przez jego właścicieli.

 
Historię Londona opisywaliśmy kilka miesięcy temu. Pitbul trafił wtedy do organizacji Panda Paws w Vancouver, ponieważ miał połamane obie nogi, a złamania nie były leczone. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kalifornii nie było w stanie mu pomóc. Dopiero w Vancouver dr Brandon Herman zdecydował, że jedynym ratunkiem dla Londona będzie amputacja obu nóg, i wykonał ten zabieg. Dziś London doskonale sobie radzi, poruszając się na dwóch łapach za pomocą specjalnego wózka, a w jego oczach nie widać już bólu tylko radość.
 

 
Za brak opieki nad psem, znęcanie się nad nim i maltretowanie go byli właściciele Londona, Zachary Hinton i Sarah Anderson, mogą zostać skazani na trzy lata więzienia i 20 tys. dolarów grzywny. Amanda Giese z organizacji Panda Paws, która opiekowała się Londonem po operacji, ma nadzieję, że zapadnie najsurowszy wyrok i że ludzie ci nie będą mieli w przyszłości prawa trzymać zwierząt, skoro to przez nich London stracił dwie łapy. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments