Syn urodzony w asyście psa


Podczas porodu Laurze Hulsing z Brandon w Stanach Zjednoczonych towarzyszyła suczka Autumn, która od kilku lat towarzyszy młodej matce jako pies asystent.

Gdy miała 18 lat, Amerykanka Laura Hulsing przeżyła traumatyczne wydarzenie, które wywołało u niej zespół stresu pourazowego. Długo nie mogła sobie poradzić z lękiem przed ludźmi, aż trafiła do organizacji K9 for Veterans, która szkoli psy asystujące dla weteranów wojennych. Organizacja przekazała Laurze suczkę Autumn, która od tej pory wspierała swoją właścicielkę psychicznie w trudnych sytuacjach.

Gdy w ubiegłym roku Laura zaszła w ciążę, postanowiła, że Autumn będzie jej towarzyszyć podczas porodu i uzyskała na to zgodę dyrekcji szpitala. Na kilka miesięcy przed rozwiązaniem razem odwiedzały szpital, by suczka mogła się zapoznać z nowym otoczeniem i ludźmi. Wyposażono ją w buty dla psów, by stukanie pazurów nie przeszkadzało innym pacjentom. W trakcie porodu na sali był obecny szkoleniowiec, który dbał o komfort Autumn. Laura w towarzystwie swojego psa szczęśliwie urodziła synka Noacha. MU

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments