Sznaucerka uciekła, by odnaleźć opiekunkę w szpitalu


Sissy, biała suczka rasy sznaucer miniaturowy, dała dowód wierności, która w świecie psów jest dużo powszechniejszym zjawiskiem niż w świecie ich dwunożnych opiekunów. Wybrała się w nieznaną drogę, by trafić do ukochanej chorej opiekunki.

Wszystko działo się w Cedar Rapids w stanie Iowa w Stanach Zjednoczonych, a poinformowała o tym tamtejsza telewizja KWWL. Sissy to niewielka sznaucerka miniaturowa, która od ponad 10 lat towarzyszy rodzinie Francków. Trafiła do niej jako ośmiotygodniowe szczenię. Nancy to sześćdziesięciokilkuletnia ukochana opiekunka Sissy. Ostatnio Nancy przebywała w szpitalu po operacji usunięcia nowotworu i przechodziła chemioterapię.

Dale, mąż Nancy Franck, nie zabierał z sobą suczki ani jej brata Barneya, gdy odwiedzał żonę w szpitalu. Sissy jednak tęskniła tak bardzo, że podczas jednego ze spacerów uciekła Dale’owi. Ten zawiadomił Animal Control, obawiając się, że suczka nie trafi do domu. Okazało się, że prawdopodobnie doskonale by sobie poradziła z powrotem, bo zrobiła coś więcej: odnalazła drogę do swej opiekunki.

Kilka godzin po zniknięciu Sissy Dale Franck odebrał telefon ze szpitala, w którym leży jego żona. Poinformowano go, że znajduje się tam też ich czworonożna podopieczna. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak do  szpitala wbiega mały piesek, pokonuje dwie pary automatycznie otwierających się drzwi i węszy w holu w poszukiwaniu czegoś. Gdy go złapano, odczytano z adresówki telefon do właściciela. Personel szpitala wpuścił Sissy na chwilę do pokoju, w którym leży Nancy Franck. Zgodził się także na sporadyczne jej wizyty, uznając, że mogą mieć też wpływ na poprawę stanu zdrowia chorej.

Sissy, by odnaleźć opiekunkę pokonała trasę wzdłuż 20 budynków mieszkalnych. Jak jej się udało trafić? Nancy Franck pracuje niedaleko szpitala i suczka czasem bywała w tej okolicy. Tyle że jechała tam samochodem, nigdy nie pokonywała tej trasy na własnych łapach. Cóż jednak znaczy dobry węch, a przede wszystkim miłość i wierność. Dla nich nie ma przeszkód! MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments