Tego labradora zaatakował aligator! Zobaczcie film

Tego dnia Daniel C. Copps opiekował się labradorem Carbonem, psem swoich przyjaciół, na miesiąc wyjechali. Daniel zabrał psa na spacer na pobliskie pole golfowe i gdy już mieli wracać do domu, Carbon postanowił popływać w pobliskim jeziorze.

Problem w tym, że w jeziorze pływały już aligatory. Gdy zwierzak wszedł do wody, w pobliżu pojawił się jeden z nich. Gdy Daniel zobaczył, co się dzieje, nie zastanawiając się ani chwili, pospieszył psu na pomoc. Próbował odstraszyć ponad dwumetrowego aligatora i wyciągnąć psa z wody. W tym momencie aligator ugryzł Carbona.

Nim zdążyłem zorientować się, co się dzieje, pies wyskoczył z wody. Ja zaś byłem w niej po pas i na wyciągnięcie ręki od aligatora – opowiadał Daniel w rozmowie z „Naples Daily News”.

Daniel powoli wycofał się na brzeg i podszedł do psa, który miał liczne szarpane rany.

Wsadziłem go do wózka golfowego, zawiozłem do domu, zmieniłem mokre rzeczy i pojechałem do kliniki weterynaryjnej. Był bardzo przestraszony. Obaj byliśmy – opowiada Daniel.

Weterynarze opatrzyli psu rany i założyli mu dren. Po tygodniu Carbon wrócił do formy.

 

Ten psiak miał wielkie szczęście. Gdy usłyszałem, że zaatakował go aligator, myślałem, że będzie w dużo gorszym stanie. Trudno radzić komuś, by w takiej sytuacji wskakiwał do wody na ratunek psu, ale to dzięki temu zwierzak nie odniósł zbyt ciężkich ran – mówił dziennikarzom lifewithdogs.tv weterynarz Lon Miyahira.

Daniel twierdzi, że gdyby trzeba było, zrobiłby to ponownie. A co wy byście zrobili? Bo na przykład wielu Brytyjczyków też by się nie zastanawiało.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badanie na 1000 właścicieli psów. Zadano im pytanie, czy weszliby do płonącego budynku albo skoczyli do wody, by ratować swojego pupila – 42% z nich odpowiedziało, że zrobiliby to bez wahania. Z kolei 25% powiedziało, że rozstaliby się z partnerem, gdyby ten postawił im ultimatum: „albo pies, albo ja”.

Autor: Magdalena Ciszewska