Terierka szkocka wygrywa Crufts 2015

fot. Facebook

Najpiękniejszy pies tegorocznej 124 wystawy psów rasowych Crufts w Birmingham w Wielkiej Brytanii ma na imię Knopa i dużo nie brakowało, by nim nie został, bo samolot ze Stanów Zjednoczonych, którym przyleciał na wystawę, był opóźniony.

Knopa ma pięć lat i jak deklaruje handlerka Rebecca Cross, suczka właśnie przechodzi na emeryturę, zwycięstwo podczas wystawy było więc ukoronowaniem jej kariery. To pierwszy od 1929 roku terier szkocki uznany za Best in Show podczas wystawy Crufts.

Zwyciężczyni pokonała ponad 21 tys. innych czworonogów uczestniczących w wystawie, wygrała grupę terierów, a w finale zmierzyła się z sześcioma konkurentami. Podczas tegorocznej wsytawy Crufts najliczniej reprezentowane były labradory i goldeny.

Nie obyło się też bez kontrowersji. Podczas ceremonii wręczania nagrody na arenę wbiegł przedstawiciel organizacji prozwierzęcych z transparentem „Kundelki przeciwko Crufts”. Warto jednak wiedzieć, że kundelki od jakiegoś czasu biorą udział w tej wystawie. W tym roku w kategorii Scruftts Family Crossbreed of the Year zwyciężyła Gracie. Suczka została znaleziona 9 lat temu na ulicy. Była zabiedzona i spodziewała się szczeniąt. Dziś jest pogodnym psem, który uprawia agility i pomaga jako pies asystent w hospicjum.

Kolejna sprawa kładąca się cieniem na brytyjskiej wystawie to podejrzenie, że seter irlandzki Jagger został otruty przez właściciela psa konkurenta. Pies zmarł dobę po powrocie z Birmingham. Sekcja miała wykazać obecność trujących substancji w jego  żołądku. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments