Test: Czy twój pies jest szczęśliwy?


Sprawdź, co zachowanie twojego czworonoga w codziennych sytuacjach mówi o jego samopoczuciu i dowiedz się, czy twój pies jest z tobą szczęśliwy!

Czy twój pies jest szczęśliwy? Sprawdź wyniki!

25-32 punktów

  • Pełnia szczęścia i relaksu

Zachowanie twojego psa świadczy o tym, że w życiu jest mu naprawdę dobrze! Jest zrelaksowany, czuje się bezpiecznie i ufa ci bezgranicznie. Równocześnie nie jest od ciebie uzależniony – bez problemu zostaje sam w domu i potrafi zająć się sobą, kiedy nie masz dla niego czasu. Gratulujemy!

17-24 punktów

  • Bez wsparcia ani rusz

Twój psiak darzy cię zaufaniem i wiedzie dobre życie. Wciąż jednak możesz sprawić, by było ono jeszcze lepsze! Popracuj trochę nad samodzielnością czworonoga i spraw, by czuł się bezpiecznie nawet, gdy zostaje sam w domu. Zwracaj też uwagę na sytuacje, w których twój zwierzak nadmiernie się ekscytuje – to nie zawsze jest objaw beztroskiej radości!

10-16 punktów

  • Pogubienie z poplątaniem

Twój czworonóg nie potrafi się zrelaksować – raz się czegoś boi i chowa za twoimi nogami, raz kipi od emocji… Taka niestabilność nie jest objawem szczęścia! Postaraj się zafundować zwierzakowi wakacje od stresu, poświęć więcej czasu na spokojne spacery, wspólne sesje głaskania i wyciszenie, a następnie zajmij się przepracowaniem największych lęków i problemów psa.

8-9 punktów

  •  Kłębek nerwów

Zachowanie twojego psa świadczy o tym, że nie czuje się on szczęśliwy… Mało tego – ty jako opiekun nie dajesz mu ani trochę poczucia bezpieczeństwa! Jak najszybciej skontaktuj się z dobrym behawiorystą, który pokaże ci, jak poprawić samopoczucie twojego zwierzaka i sprawić, by jego życie było przyjemniejsze.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments