Tony karmy i tysiące głosów


Ponad 135 tys. głosów oddali internauci na wybrane schroniska w ramach akcji organizowanej przez sieć sklepów Tesco „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Użytkownicy Facebooka zdecydowali, że wygrały schroniska w Kaliszu, Sosnowcu, Włocławku, Toruniu, Krotoszynie, Elblągu, Ostrowie Wielkopolskim, Zabrzu, Zamościu i Inowrocławiu.

W piątej już edycji akcji wsparcie finansowe trafi do dziesięciu, a nie – jak dotychczas – do pięciu schronisk. Kwota, którą w sumie udało się uzbierać, to 33 tys. 200 zł. Każde schronisko otrzyma więc nieco ponad 3 tys. złotych.

Oprócz głosowania na schroniska akcji towarzyszyły weekendowe zbiórki, które odbywały się w wybranych sklepach Tesco w całej Polsce. Dary przekazane przez klientów trafiły do schronisk zlokalizowanych najbliżej sklepów. W sumie podczas tych zbiórek udało się zgromadzić 50 ton karmy, a także niezliczoną ilość koców, poduszek i zabawek.

– Udział w takich akcjach jest bardzo ważny. Nie mamy nic do stracenia, a możemy zrobić dobry uczynek. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie, które przyniosło tak doskonałe efekty, w samej tylko Warszawie udało się zebrać prawie 2,5 tony karmy. Zwierzęta potrzebują pomocy, pomagajmy więc im cały rok – mówi Robert Gawliński, jeden z ambasadorów akcji obok Beaty Sadowskiej i Łukasza Zagrobelnego.

Partnerem akcji było stowarzyszenie OTOZ Animals, a patronami medialnymi serwisy Psy.pl i Koty.pl. AW   

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments