21.10.2010
Triumfowała na wystawach, w domu dręczyła psy
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Sąd w Tameside, Lancashire, wydał nakaz aresztowania Wendy Hutcheson – wielokrotnej zwyciężczyni najważniejszych na świecie wystaw dla psów, za znęcanie się nad 92 czworonogami.
58-letniej Brytyjce, której amerykańskie cocker spaniele i shih tzu wygrały w kilku kategoriach podczas największej na świecie wystawy dla psów Crufts w 2007 i 2008 roku, grozi kara do sześciu miesięcy więzienia oraz wysoka grzywna. Wyrok zapadł, mimo, że kobieta nie pojawiła się w sądzie.
W posiadłości Wendy Hutcheson, w Audenshaw koło Manchesteru, na terenie której Brytyjka prowadziła nie tylko hodowlę ale również azyl dla niechcianych zwierząt, inspektorzy RSPCA znaleźli 92 skrajnie zaniedbane czworonogi. Psy i koty przetrzymywane były w ciasnych klatkach, bez dostępu do wody i jedzenia. Wszystkie brodziły w odchodach. Stan kilku zwierząt okazał się na tyle poważny, że konieczne były zabiegi chirurgiczne – kilku psom usunięto zęby, a jednemu zainfekowane oko.
Na trop maltetowanych zwierząt, w styczniu wpadli miejscowi policjanci. Kilka dni wcześniej kobieta zgłosiła bowiem zaginięcie męża. Kiedy stróże prawa pojawili się w jej posiadłości w sprawie zaginionego, zauważyli wyczerpane i chore psy, koty, króliki oraz kilka ptaków. Od razu powiadomili RSPCA oraz weterynarza, który po zbadaniu czworonogów orzekł, że „przez 28 lat swojej praktyki nie widział bardziej zaniedbanych zwierząt”.
Podczas wcześniejszego przesłuchania Wedny Hutcheson nie przyznała się do winy. Kobieta twierdzi, że za zły stan zwierząt odpowiada jej zaginiony mąż. Sąd w Tameside nie dał jednak wiary tym tłumaczeniom i uznał Brytyjkę winną sześciu zarzucanym jej czynom: spowodowaniu cierpienia zwierząt przez ich zaniedbanie i przetrzymywanie ich urągających warunkach, pozbawienie ich koniecznej opieki weterynaryjnej, właściwego „zakwaterowania”, narażenie na ból, cierpienie, choroby oraz brak dozoru.
Katarzyna Kopacz, Londyn
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined