Uratowany dzięki piżamie


Specjalna piżama uratowała życie brytyjskiemu kundelkowi, który cierpi na ciężką chorobę skóry.

Pięciomiesięczny Mr Bojangles, którego prawdopodobnie z powodu choroby skóry właściciele oddali do schroniska dla zwierząt w Cambridgeshire, miał zostać uśpiony. Dowiedziała się o tym niosąca pomoc szczeniakom organizacja Impawtant Pups Rescue. Na kilka godzin przed planowanym uśpieniem mały Bojangles został przekazany wolontariuszom organizacji. Od Impawtant natychmiast otrzymał kilka specjalnych piżam, dzięki którym przestał się intensywnie drapać.

Szczeniak był w bardzo złym stanie. Na całym ciele miał głębokie rany, z których wiele było zainfekowanych. Właściwie nie miał sierści. Okazało się, że cierpi na nużycę – chorobę skóry wywoływaną przez nużeńce. To małe pasożyty z rzędu roztoczy, które żyją głównie w torebkach włosowych i gruczołach łojowych ssaków. Dlatego właśnie Mr Bojangles nie mógł przestać się drapać i gryźć swoich łąp.

Dzięki wolontariuszom szczeniak ma szansę nie tylko na leczenie, na które rozpoczęła się już zbiórka pieniędzy, ale również na nowy dom. – To słodki psiak, który szybko przywiązuje się do każdego, kto tylko okaże mu trochę ciepła – mówią działacze organizacji.

KK, Londyn

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments