Uroczyste pożegnanie

fot. Shutterstock

Lucky i Flo, dwie czarne labradorki, które przez ostatnie pół roku szukały na lotnisku w Malezji pirackich płyt DVD i CD, zakończyły służbę. Na pożegnanie wręczono im medale. Na szyjach zawiesił im je osobiście malezyjski wiceminister handlu S. Veerasingham.

Specjalnie szkolone psy od połowy marca wywęszyły ponad półtora miliona pirackich płyt DVD i CD o wartości sześciu milionów USD, co pozwoliło na aresztowanie 26 osób zamieszanych w ten proceder.

 

Psy są własnością amerykańskiego stowarzyszenia filmowego Motion Picture Association of America i zostały wynajęte malezyjskiej policji tylko na sześć miesięcy. Tak dały się we znaki przemytnikom pirackich płyt, że wyznaczyli oni nagrodę za ich likwidację. Suczki stały się najlepiej chronionymi policyjnymi agentami w kraju.

Lucky i Flo są pierwszymi psami szkolonymi do znajdywania płyt DVD i CD. Malezyjskie władze zwróciły się do ośrodka w Irlandii, który nauczył labradorki tej umiejętności, o wyszkolenie kolejnych czworonożnych celników, mających tworzyć pierwszy psi oddział do zwalczania piractwa. Władze mają nadzieję, że para takich agentów policji trafi do Malezji do przyszłego roku. (PAP, tj)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments