Urodzony sportowiec

fot. Shuhtterstock

Jakie sporty można uprawiać z bokserem?

Z przedstawicielem tej wszechstronnej rasy można uprawiać niemal każdy psi sport. Boksery zostały wyhodowane jako psy użytkowe, toteż od lat szkoli się je w kierunku obrony i posłuszeństwa sportowego. Aby zdobyć tytuł interczempiona, muszą zaliczyć próby pracy (IPO 1).

Jako psy skoczne, zwinne doskonale sobie radzą w agility i choć przeciętny bokser nie będzie tak szybki jak przeciętny border collie, to z pewnością stać go na bardzo dobre tempo. Inne sporty również są dla niego odpowiednie, ograniczenie stanowią tylko nasze chęci i możliwości czasowo-finansowe oraz indywidualne predyspozycje konkretnego psa. Zwykle nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać z bokserem flyball, canicross, taniec z psem czy bikejoring.

Przed rozpoczęciem poważniejszych treningów należy zrobić mu badanie serca i prześwietlenie wykluczające dysplazję. Trzeba też pamiętać, że boksery jako psy krótkonose mają nieco mniejszą niż inne rasy tolerancję na upał, dlatego ćwiczenia w gorące dni powinny się odbywać wczesnym rankiem lub wieczorem. Ewentualnie, jeśli nasz bokser lubi pływać, możemy przed treningiem pozwolić mu się ochłodzić. Deszczowe i zimne dni także nie są najlepsze na trening dla boksera, ze względu na jego skrócony nos i krótką szatę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments