Ursynów dla zwierząt po raz trzeci


„Pokochaj”, „Weź się do kupy” i „Jestem tu mile widziany” to trzy hasła tegorocznej, trzeciej już imprezy „Ursynów dobry dla zwierząt”, którą przy ursynowskim urzędzie zorganizowała 23 września fundacja Pegasus.

Główną atrakcją spotkania był pokaz rally-o, czyli posłuszeństwa na luzie. Ćwiczenia pierwszej pomocy dla psów pokazywane na fantomie zainteresowały miłośników zwierząt, którzy dowiedzieli się, jak sami mogą pomóc czworonogowi w razie wypadku.

Pod ursynowskim ratuszem organizatorzy ustawili namioty tematyczne, w których można było porozmawiać z weterynarzem, behawiorystą,  a także dowiedzieć się wszystkiego o sterylizacji i kastracji zwierząt domowych.

„Ursynów dobry dla zwierząt” to spotkanie nie tylko właścicieli psów, ale też tych, którzy dopiero planują przyjąć pod swój dach pupila. Mogli oni skonsultować się, jak wybrać odpowiedniego czworonoga, porozmawiać o relacjach dziecka z psem i dowiedzieć się, jak najlepiej przygotować się na posiadanie zwierzęcia w mieście.

Gościem specjalnym pikniku była lekarz weterynarii i autorka miesięcznika „Mój Pies” Dorota Sumińska, która udzielała wskazówek, jak prawidłowo opiekować się psem.

„Pokochaj” to program, który ma zachęcić mieszkańców Ursynowa do adopcji bezdomnych zwierząt. W ramach kampanii „Weź się do kupy” władze dzielnicy zachęcają do sprzątania po psach. Z kolei „Jestem tu mile widziany” to najnowsza inicjatywa fundacji Pegasus. Ma ona przekonać właścicieli sklepów i punktów usługowych, aby byli otwarci na towarzyszące ludziom czworonogi i chcieli dodać swoje lokale na mapę miejsc przyjaznych zwierzętom. Do tego projektu jako pierwsza z dzielnic Warszawy przystąpiła dzielnica Ursynów. AW

 

      

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments