Uśpili psy w bazie RAF-u, w której służył książę William

fot. Thinkstock

Krótko po zakończeniu przez księcia Williama służby w Królewskich Siłach Powietrznych (RAF) w bazie, w której służył uśpiono owczarka niemieckiego Blade’a i owczarka belgijskiego Brusa – poinformował „Daily Mail”.

Książę William przez trzy lata był pilotem śmigłowca ratowniczego. Na początku ubiegłego tygodnia zakończył swoją pracę, by poświęcić się reprezentowaniu rodziny królewskiej oraz działalności charytatywnej. Trzy dni po jego odejściu zostały uśpione dwa psy, które służyły w bazie. Rzecznik Ministerstwa Obrony oświadczył, że psy patrolowały bazę i nie były przeznaczone jedynie do ochrony księcia. Dodał, że ich uśpienie wkrótce po tym, jak William odszedł ze służby, to czysty zbieg okoliczności.

Owczarek niemiecki Blade miał dziewięć lat, a owczarek belgijski Brus siedem lat. O tym ostatnim powiedziano, że czas jego służby dobiegł końca. Rzecznik tłumaczył też, że psy chorowały i miały problemy behawioralne, nie nadawały się więc ani do przesunięcia do innej służby, ani do adopcji. Podkreślił, że zwykle wojsko zapewnia psom opiekę po zakończeniu służby, ale sporadycznie zdarzają się takie sytuacje, jak ta ostatnia. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments