Usypianie bezdomnych psów w Madrycie będzie zabronione

fot. You Tube

Po 19 latach walki i nieustannych nacisków na polityków obrońcy praw zwierząt w Hiszpanii osiągnęli niebywały sukces. Parlament Madrytu uchwalił nowe prawo, w myśl którego uśmiercanie bezdomnych psów będzie zabronione.

Do historycznego wydarzenia doszło 12 marca w Madrycie. W odpowiedzi na społeczne postulaty uchwalono długo oczekiwaną zmianę prawa, dotyczącą usypiania bezdomnych zwierząt. W myśl nowego prawa, zarówno porzucanie psów, jak i uśmiercanie bezdomnych zwierząt będzie nielegalne. Nowe prawo dotyczy na razie tylko stolicy Hiszpanii – Madrytu, ale jest to dobry sygnał dla organizacji prozwierzęcych działających w innych miastach. Wynik głosowania był jednomyślny – wszystkie ugrupowania i partie polityczne stanęły w tej sprawie ramię w ramię.

To jeden z najszczęśliwszych dni w naszym życiu – powiedział Nacho Paunero, prezes El Refugio, hiszpańskiej organizacji ratującej zwierzęta i występującej w ich obronie. Jak podkreślił, ich walka o to, aby w Madrycie i okolicach była strefa wolna od zabijania bezdomnych zwierząt, trwała 19 lat, ale nigdy się nie poddali i nareszcie cel został osiągnięty. Obrońcy zwierząt ze swoimi psami długo świętowali wspaniałe zwycięstwo na ulicach Madrytu. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments