Uwaga! Kontakt z Gufim grozi ciężkim i przewlekłym zauroczeniem


Ten pies całym sobą mówi: „Dziękuje że daliście mi szansę na drugie życie. Że walczycie o mnie, o moje zdrowie!”. Podczas pobierania krwi i innych badań Dziadziuś Gufi to psi ideał. Rozumie, że to wszystko robimy dla niego. I jak mu nie pomagać? Nie da się! – pisze Dorota Gorczyca- Woźniak, laureatka nagrody Serce dla Zwierząt 2014, twórczyni Fundacji SOS dla Jamników.

Najpierw przez wiele lat był dom, kochająca opiekunka i wszystko, co psu do szczęścia potrzeba. Potem opiekunka nie mogła już sama opiekować się nie tylko psem, a nawet sobą i trafiła do domu opieki. Gufi został oddany do schroniska na Paluchu. Nikomu niepotrzebny stary jamniczek prosto z kanapy trafił do boksu.

– Jest zjawiskowo śliczny, bardzo kontaktowy, uroczy, zainteresowany otoczeniem – mówi o 16-letnim Gufim Dorota Gorczyca-Woźniak. To ona wypatrzyła go w schronisku na Paluchu i zabrała go stamtąd na początku czerwca do jednego z domów tymczasowych, z którymi współpracuje Fundacja SOS dla Jamników. Otoczony w nim nadzwyczajną opieką rozkwitł mimo swych 16 lat. Choć nie ma zębów i potrzebuje miękkiej karmy, choć cierpi na niedoczynność tarczycy, pragnie kochać  i być kochany. Potrafi jeszcze okazać wiele wierności i serca. Dorota Gorczyca-Woźniak tak o nim pisze na wzruszającym wydarzeniu na Facebooku:

Kochani! Tu Dziadziuś!
Pamiętajmy, że Dziadziuś Gufi trzyma formę dzięki lekarstwom i pracy zespołu weterynarzy o różnych specjalizacjach! Dzięki świetnej diagnostyce i badaniom z szarego staruszeczka zrobił się w niecałe 2 miesiące dostojny jamnik, w którym nie brakuje wigoru i błysku w oku!
Gufi ma niesamowitą wolę i energię do życia. Za wszystko dziękuje, cieszy się z każdego pozytywnego gestu, uśmiechu, głaskania… nawet jeśli do niego mówi się przyjemnym tonem on bardzo cieszy się. Przekrzywia głowę i słucha z wpatrzonymi oczami, pełnymi wierności i blasku.

Jeśli znajdzie się więc ktoś, kto zechce zabrać Gufiego do siebie i obdarzyć go miłością, na pewno może liczyć na wzajemność.  Kontakt w sprawie Gufiego: Dorota, tel. 507 735 732, Ala, tel. 606 928 701, e-mail: jamniki@eadopcje.org. Więcej o Gufim TUTAJ. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments