Uwięziony w skale na pięć dni

Scooby

Australijscy ratownicy wydobyli z głębokiej jaskini głuchego psa. Siedział tam przez pięć dni, dopiero po tym czasie dał znać, że jest uwięziony. Przez jego głuchotę akcja ratunkowa była znacznie utrudniona.

Scooby to ośmioletni cavalier king charles spaniel. Opiekunowie wybrali się z nim na spacer w Wollombi na południowym wschodzie Australii. W pewnym momencie pies zniknął. Ponieważ jest głuchy, nawoływania nie miały sensu – psa trzeba było zobaczyć. Niestety poszukiwania nie przynosiły rezultatu – zwierzę zniknęło z pola widzenia i nikt nie wiedział, co z nim mogło się stać.

Po pięciu dniach poszukiwań, Scooby odezwał się – zaczął cicho skomleć. Jego nawoływania zostały usłyszane i natychmiast podjęto akcję ratunkową. Nie było to jednak łatwe, gdyż pies wpadł w szczelinę skalną na głębokość ponad sześciu metrów. Najpierw zlokalizowano go specjalnymi kamerami, a później wyciągnięto za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Pies natychmiast wrócił do właścicieli, którzy nie kryli wielkiej radości z powodu odnalezienia ukochanego pupila. Na szczęście zwierzę jest zdrowe, ale od tej pory z pewnością będzie o wiele lepiej pilnowane na spacerach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments