„Uwolnij Burka ze sznurka”

Wymyślając taki slogan, Julia Manderla z szóstej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie zwyciężyła w konkursie miesięcznika "Mój Pies" na najlepsze hasło promujące akcję "Zerwijmy łańcuchy". W nagrodę otrzymała od redakcji dyplom i zestaw upominków, ale przede wszystkim wygrała cenną nagrodę dla swojej szkoły - projektor multimedialny.

Na konkurs nadesłano blisko 200 haseł. Wybór najlepszego nie był więc łatwym zadaniem. Po burzliwej dyskusji redakcja wybrała hasło bezpretensjonalne i nawiązujące do najczęstszej ofiary łańcuchów – wiejskiego Burka…

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas specjalnie zwołanego apelu w cieszyńskiej szkole – dodajmy: szkole z wiekowymi tradycjami, odnoszącej duże sukcesy w regionie. Podczas spotkania z uczniami Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika "Mój Pies", opowiedziała o idei akcji "Zerwijmy łańcuchy" i odpowiadała na pytania młodych miłośników psów i przybyłych na uroczystość dziennikarzy.

Dyplom nie mógł trafić w lepsze ręce: Julka nie tylko wymyśliła zwycięskie hasło, ale była też organizatorką konkursu w swojej szkole. Po apelu czekały na nią nowe obowiązki – laureatki konkursu: wywiady dla lokalnych mediów i krótka sesja zdjęciowa.

"Zerwijmy łańcuchy" to seria happeningów – organizowanych przez redakcję miesięcznika "Mój Pies" i czytelników oraz internautów z całej Polski – podczas których wszyscy chętni mogą na kilka minut przykuć się łańcuchem do psiej budy. Tegoroczna akcja odbędzie się jak zwykle na początku jesieni.

Więcej haseł na stronie www.zerwijmylancuchy.pl.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników