„Uwolnij Burka ze sznurka”


Wymyślając taki slogan, Julia Manderla z szóstej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie zwyciężyła w konkursie miesięcznika "Mój Pies" na najlepsze hasło promujące akcję "Zerwijmy łańcuchy". W nagrodę otrzymała od redakcji dyplom i zestaw upominków, ale przede wszystkim wygrała cenną nagrodę dla swojej szkoły - projektor multimedialny.

Na konkurs nadesłano blisko 200 haseł. Wybór najlepszego nie był więc łatwym zadaniem. Po burzliwej dyskusji redakcja wybrała hasło bezpretensjonalne i nawiązujące do najczęstszej ofiary łańcuchów – wiejskiego Burka…

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas specjalnie zwołanego apelu w cieszyńskiej szkole – dodajmy: szkole z wiekowymi tradycjami, odnoszącej duże sukcesy w regionie. Podczas spotkania z uczniami Dorota Jastrzębowska, redaktor naczelna miesięcznika "Mój Pies", opowiedziała o idei akcji "Zerwijmy łańcuchy" i odpowiadała na pytania młodych miłośników psów i przybyłych na uroczystość dziennikarzy.

Dyplom nie mógł trafić w lepsze ręce: Julka nie tylko wymyśliła zwycięskie hasło, ale była też organizatorką konkursu w swojej szkole. Po apelu czekały na nią nowe obowiązki – laureatki konkursu: wywiady dla lokalnych mediów i krótka sesja zdjęciowa.

"Zerwijmy łańcuchy" to seria happeningów – organizowanych przez redakcję miesięcznika "Mój Pies" i czytelników oraz internautów z całej Polski – podczas których wszyscy chętni mogą na kilka minut przykuć się łańcuchem do psiej budy. Tegoroczna akcja odbędzie się jak zwykle na początku jesieni.

Więcej haseł na stronie www.zerwijmylancuchy.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments