W 80 szczeknięć dookoła świata


Na imię ma Oscar, pochodzi z Republiki Południowej Afryki, a przed pięcioma laty omal nie został uśpiony. Dziś jest najsłynniejszym psem podróżnikiem. Od maja odwiedził 29 krajów położonych na pięciu kontynentach!

Joanne Lefson adoptowała Oscara ze schroniska. W ostatniej chwili. Następnego dnia psiak miał być bowiem uśpiony. Okazał się cudownym zwierzakiem. – Serce mnie bolało, gdy myślałam, ile takich Oscarów przebywa w schroniskach na całym świecie – opowiada Lefson, w której głowie zrodził się szalony pomysł. Postanowiła wybrać się z psem na wyprawę dookoła świata, by zainspirować ludzi do pomocy psiakom schroniskowym. Sprzedała dom i w maju tego roku wyruszyła w półroczną podróż, która pochłonęła 250 tys. funtów (ponad 1,1 mln zł).

Odwiedzili 29 krajów, byli w najsłynniejszych miejscach na świecie – m.in. na Wielkim Murze w Chinach, pod wieżą Eiffla w Paryżu, przy wzgórzach Hollywood w Los Angeles, pod statuą Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Odwiedzali także schroniska dla psów – łącznie ok. 50 centrów adopcyjnych na całym świecie. Bezdomnym psiakom  przekazali 15 tys. obroży ufundowanych przez firmę kurierską UPS. – Chciałam zmienić sposób postrzegania tych psów. Wiele osób uważa je za gorsze, myśli że w schroniskach są tylko czworonogi stare, pokrzywdzone, niezdolne do normalnych kontaktów z człowiekiem, a to wszystko nieprawda – mówi Fefson.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments