W drodze z psem


Finał Pucharu Polski w Dogtrekkingu odbył się w sobotę 25 września w Siedlcu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Miłośnicy wędrówek z psem po raz pierwszy przemierzali te tereny. Do wyboru mieli dwie trasy: 24 km i 45 km.

Jak zwykle większość zdecydowała się na krótszy dystans. Zawodnicy mieli do przejścia lasy, łąki, doliny, musieli wejść do dwóch jaskiń, w których znajdowały się punkty kontrolne, a na samym końcu przejść… pustynię (obejmuje kilkadziesiąt hektarów – mówi się, że piasku tu więcej niż na Pustyni Błędowskiej). Na trasie czekały na nich bufety z ciastem i wodą.

Najwytrwalsi uczestnicy Pucharu Polski w Dogtrekkingu przeszli w tym roku wraz z swoimi psami prawie 250 km. To właśnie oni triumfowali w całości pucharu, pokonując trasy podczas poszczególnych edycji w imponującym czasie. Większość dogtrekkingowców to jednak ludzie, dla których liczą się przede wszystkim przygoda i dobra zabawa. Z finału oprócz dekoracji, nagród i pucharów wiele osób zapamięta dwie zawodniczki: Jolę Błaszczyk suczkami Maszą i Nadią oraz Paulinę Naciążek z psem Dieselem. Nie chciały poddać się zmęczeniu ani dystansowi i gdy przyszły na metę po 13 godzinach i 36 minutach pozostali uczestnicy zgotowali im owację na stojąco (zwyciężczyni w kategorii long Małgorzata Porc z siberian husky Drako, pokonali trasę w 7 godzin 28 minut i 19 sekund). Warto też pamiętać o postawie Agaty i Sebastiana Barszowskich startujących w kategorii rodzinnej. Kiedy spotkali w lesie grzybiarza, który zasłabł, bez wahania zrezygnowali z walki o dobrą pozycję (po pięciu edycjach zajmowali siódme miejsce) na mecie, wezwali karetkę i zaczekali na jej przyjazd.

Wśród mężczyzn w kategorii long pierwszy na metę przybył Przemysław Piechowiak z owczarkiem niemieckim Sabą. W kategorii mid z kobiet pierwsza stawiła się Jolanta Kałat z psem Kuflem, a z mężczyzn – Mateusz Rebeś z psem Bramborem. W kategorii rodzinnej triumfowali Michał i Radek Włosikowie z Krówkiem i Ritą. Szczegółowe wyniki na www.dogtrekking.com.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments