W upał wejdź z psem do sklepu lub urzędu


„Drogi Kliencie, ze względu na wysokie temperatury nie zostawiaj swojego pupila w zamkniętym samochodzie na parkingu, tylko przyjdź do nas razem z nim” – plakat z taką informacją pojawił się na drzwiach jednego ze sklepów z elektroniką i sprzętem AGD. Ale nie tylko sklepy postanowiły otworzyć swoje podwoje dla czworonogów.

Podobny przekaz płynie ze słupskiego ratusza – prezydent tego miasta Robert Biedroń umieścił na swoim fanpage’u na Facebooku grafikę z następującą treścią: „Mieszańcu, Mieszkanko, Turysto, Turystko, nie zamykaj swojego ulubieńca w samochodzie, gdy jest bardzo gorąco. Ratusz jest otwarty dla wszystkich! Przy wejściu czeka na niego/nią zimna woda”.

Przy tej grafice pojawiło się pytanie od Roberta Biedronia: U nas do ratusza można wchodzić ze zwierzakami. A jak to wygląda w Waszych miastach?”. W odpowiedzi można przeczytać mnóstwo komentarzy internautów, m.in. takich:

Maja Na Rowerze: „Panie Robercie, Pan chyba nie istnieje naprawdę… Przywraca mi Pan dawno utraconą wiarę w to, że w mym kraju może być NORMALNIE. Dziękuję”.

Loafer Lazybones: „Małe dokonania to największe dokonania. Robert Biedroń jak zwykle staje na wysokości zadania”.

Maja Wesołowska: „Mieszkam od ładnych paru lat w Pradze. psy są mile widziane w większości restauracji, barów, w niektórych sklepach, urzędach, w każdym parku są specjalne studzienki z miskami na wodę, wiele firm pozwala przyjść do pracy z pupilem, są nawet specjalne parki zabaw dla psów itd. mam nadzieję, że w Polsce też się to kiedyś przyjmie, bo to przynosi nie tylko pożytek dla właścicieli, ale również sprawia, że ludzie stają się bardziej tolerancyjni i otwarci”.

Zaproszenia ze sklepu Media Markt i ratusza w Słupsku to zapewne reakcja na głośne ostatnio sytuacje, w których nieodpowiedzialni właściciele zostawiali swoje psy – mimo bardzo wysokich temperatur – w zamkniętych samochodach. W wielu przypadkach, gdyby nie reakcja przechodniów, psów nie udałoby się uratować…

Możliwość wejścia z psem do sklepu czy urzędu to bardzo ciekawa propozycja, która rzeczywiście wielu właścicielom zwierzaków może ułatwić życie – na przykład przy okazji spaceru z pupilem mogą oni załatwić sprawy, na które zawsze brakuje czasu.

Pytanie tylko, czy to jednostkowe inicjatywy, czy można już mówić o nowym trendzie? Jak sądzicie, czy za przykładem Media Marktu i słupskiego ratusza pójdą inne firmy i instytucje? AW

      

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments