Wakacje Adelki

Umorusany pies = szczęśliwy pies

Nasza redakcyjna suczka (Adelka w typie yorka) niedawno skończyła roczek. Teraz pojechała na swoje pierwsze prawdziwe wakacje. Jak się będzie zachowywać na Mazurach?

Pogoda zepsuła się już pierwszego dnia wakacji. Zamiast na plażę zabraliśmy więc Adelkę do Wilczego Szańca (czyli wojennej kwatery Adolfa Hitlera). Ruiny bunkrów położone są w gęstym lesie nieopodal Kętrzyna. Ich zwiedzanie zajmuje co najmniej godzinę, ale Adelka dzielnie przemaszerowała całą drogę.  Spacer po lesie w padającym deszczu w przypadku yorka oznacza jednak, że… jest cały ubłocony. W łazience na terenie Wolfsschanze jest tylko lodowata woda. Domyć się w niej psa nie dało… Ale pies niespecjalnie był tym zmartwiony. Zwłaszcza, że po drodze spotkał kilku swoich kumpli – i to z różnych krajów, m.in. owczarka podwójnie niemieckiego (nie dość, ze rasowy toz Niemiec), wyżła z Francji, i krajowego yorka.

Miłe zaskoczenie na koniec zwiedzania. Na drzwiach restauracji kartka „zwierzęta mile widzane”, a w menu nawet przysmaki dla psa!

Psia ciekawostka historyczna. W czasie wojny na terenie Wilczego Szańca mieszkała najlepsza przyjaciółka Adolfa Hitlera, czyli suczka owczarka niemieckiego Blondi. Wódz III Rzeszy chadzał z nią na spacery pomiędzy bunkrami. Według naszego przewodnika za jej sprawą Hitler jedyny raz w życiu publicznie płakał. Płakał? Nie on ryczał! Było to chwilę po tym, gdy się z nią pożegnał. Ludzkie uczucia w zbrodniarzu? Nie do końca, bo to on właśnie kazał ją otruć, dzień przed tym jak sam popełnił samobójstwo…
tj
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments