Warszawa stolicą dogfrisbee


Początek września stał w Warszawie pod znakiem dog frisbee. Najpierw rozegrano trzecie (po Krakowie i Sopocie) eliminacje tegorocznego cyklu pucharowego Dog Chow Disc Cup, a następnie finał krajowy.

W zawodach eliminacyjnych mogli brać udział wszyscy. Na pierwszą konkurencje złożyły się dwie rundy freestyle oraz minidistance. Zawodnicy podzieleni byli na kategorie: young dogs (młodych psów), open (otwarta dla wszystkich dorosłych psów) oraz starters (dla dorosłych psów, które nigdy nie uplasowały się na podium i nie startowały w kategorii open). Wśród czworonożnych zawodników dominowały border collie, choć występowały też mniej popularne w tym sporcie rasy: owczarki australijskie, belgijskie i szetlandzkie, terier walijski i kilka mieszańców. Osobną konkurencją był superminidistance dla tych, którzy wolą wykazywać się w konkurencji czysto technicznej. W drugiej rundzie minidistance gościom z Czech Jakubowi z owczarkiem belgijskim tervuerenem Angie udało się uzyskać maksymalną możliwą do zdobycia liczbę punktów – 22,5 – co równa się czterem złapanym w powietrzu rzutom w najdalszej, 4-punktowej strefie.

Wyniki na http://www.discbusters.com/disc_cup_07_4ls.html

W niedzielnych zawodach brali już udział tylko wybrańcy, którzy zakwalifikowali się podczas eliminacji: 10 zespołów w kategorii open, 8 w young dogs frisbee i 15 w superminidistance.
W kategorii młodych psów zdobywcą pucharu został doświadczony zawodnik Michał z border collie Tazi. Drugie miejsce zajęła Ola z suczką owczarka belgijskiego malinois Hexą, a trzecie Marta z borderką Figą.
W open w przepięknym stylu tryumfowali Karolina i czarna prawie labradorka Negra – zespół, który dzień wcześniej zadebiutował w zawodach dogfrisbee i uzyskał drugą lokatę. Zaprezentował nie tylko ciekawy i prawidłowo technicznie wykonany, ale też do ostatniego szczegółu przemyślany program. Drugą lokatę zajęła inna rewelacyjna para Iga i owczarek australijski Flesz, a trzecią wyjątkowo utanecznione Alena i Keysi.
Zwycięzcami superminidistance zostali rewelacyjnie rzucający Bartek z border collie Tymonem, druga była para z Czech – Jakub i Angie, a trzecią lokatę zajęli Leszek i border collie Teddy. Pełne wyniki finałów dostępne na: http://www.discbusters.com/disc_cup_07_5.html

Urszula Charytonik

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments